ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  תביעות נגד חברות הביטוח

  תביעות ביטוח

  המרחב הביטוחי סבבינו עשיר בביטוחים שונים.

  אנו רוכשים ביטוח חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח דירה, ביטוח רכב ועוד ועוד ביטוחים שונים.

  אנו רוכשים את אותם הביטוחים כי בני האדם שונאים סיכונים ולכן מסכימים לעסקה שבה הם ישלמו סכום סמלי בכל חודש ובשעת צרה, אם תגיע כזו, לא הישארו לבד ויוכלו להסתייע בכספי הביטוח.

  הבעיה היא שלא אחת, תקוות אלו מתנפצות לרסיסים וחברות הביטוח דוחות את תביעת הביטוח בטענות שונות ומשאירה את המבוטח בשעתו הקשה בפני שוקת שבורה. חלק גדול מן המבוטחים שתביעתם נדחתה פשוט מוותר על המשך תביעתם, אך כך כדאי לנהוג!

  חשוב לדעת כי בחלק לא מבוטל מן המקרים דחיית חברת הביטוח איננה מוצדקת, בלשון המעטה. לעתים קרובות דוחות חברות הביטוח את התביעה באופן שרירותי ומבלי שיש צדק עם החלטתה, או תוך הפרות רבות של החובות המנויות בחוק חוזה ביטוח להן הן מחויבות.

  משמעות הדבר היא שדחיית התביעה על ידי חברת הביטוח אינה גזירה משמיים, ובמרבית המקרים יפסוק בית המשפט כנגד חברת הביטוח ויחייב אותה לשלם את כספי הביטוח. לכן, כדאי ומומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתביעות ביטוח לטובת בחינת החלטת חברת הביטוח והאפשרות להגיש תביעה לבית המשפט.

  שאלות על תביעות ביטוח

  1. חברת הביטוח דחתה את תביעתי – האם יש מה לעשות?

  יש, ולא מעט!

  לעולם אל תקבלו בהשלמה את החלטת חברת הביטוח לדחות את התביעה ולא משנה כמה הגיונית היא נשמעת לכם. ראשית ועצוב לומר זאת אבל בלא מעט מקרים חברות תביעת הביטוח נידחת כלאחר יד וללא כל ביסוס כשבמרבית המקרים תוותר חברת הביטוח על טענת הדחייה רק לאחר הגשת כתב תביעה ע"י עו"ד.

  שנית וגם זה לא פחות חשוב – המחוקק אינו מתייחס אל חברות הביטוח כאל גוף עסקי רגיל וחוק חוזה הביטוח מטיל על חברות הביטוח חובות ודרישות שכול מטרת לשמור על הצד החלש בעסקת הביטוח כלומר על המבוטח.

  לא אחת דוחה חברת הביטוח את תביעת המבוטח שעה שהיא עצמה לא עמדה בכל התנאים והדרישות שהחוק מחייב אותה ואם הייתה מקיימת את חובתה ייתכן וסיבת הדחייה כלל לא הייתה מתקיימת במצב כזה החוק קובע כי חברת הביטוח לא תוכל להתבסס על טענת הדחייה.

  2. אפשר דוגמה?

  בוודאי.

  אל משרדנו מגיעים לא מעט מבוטחים ובידיהם מכתב ביטוח שקיבלו מחברת הביטוח ובו טוענת חברת הביטוח כי היא נאלצת לדחות את תביעתם משום שלא קיימו את אחד מהתנאים שהפוליסה קובעת.
  כמו לדוגמה, התקנת אמצעי בטיחות נוסף לרכב ולבית, או משום שהפוליסה החריגה מראש סיכון מסוים ודווקא הוא התממש.

  יחד עם זאת, אחת מהדרישות שהחוק מחייב את חברות הביטוח היא הדרישה להדגיש ולהבליט את התנאים והחריגים בפוליסה דבר שחברות הביטוח לא תמיד עומדות וגם כאשר הם מבליטות ומדגישות את הסייגים הן עושות זאת רק כדי לצאת מידי חובה ובאופן שלא תמיד מקובל על בתי המשפט.

  הסנקציה שהחוק מטיל על תנאי או חריג שלא מודגש הוא פשוט חברת הביטוח לא תוכל להשתמש בו לדחיית התביעה.

  מבוטחים רבים שהגיעו אל משרנו בפנים נפולות וכשהם בטוחים שכמעט ואין מה לעשות יוצאים בסופו של ההליך המשפטי מחויכים כשחברת הביטוח משלמת להם את כספי התביעה המגיעים להם בדיוק בגלל אותן הפרות.

  3. האם ישנן חובות גם למבוטחים?

  כמובן, הדרישות והחובות המופנות למבוטח מתבססות על חובת תום הלב הקיימת בכל קיום וביצוע חוזה בין שני צדדים.

  חובת תום הלב בעת ביצוע חוזה ביטוח באה לידי ביטוח במספר דרישות ובהן חובת הגילוי, אשר דורשת מהמבוטח שלא להסתיר פרטים מהותיים לחוזה ביטוח, כמו מצב בריאותי או תביעות ביטוח קודמות.

  החוק מחייב גם את המבוטח לשתף פעולה עם חברת הביטוח בעת עריכת החוזה וגם לאחר מקרה ביטוח. אי עמידה בחובות המוטלות על המבוטח עלול להוביל לדחיית תביעת הביטוח ע"י חברות הביטוח שכמובן שמחות לנצל זאת ולדחות את התביעה בטענה לחוסר גילוי או חוסר שיתוף פעולה.

  כמו שכבר הוסבר בתשובות הקודמות – לא אחת יתברר כי אין כל ביסוס לטענה זו והיא נטענת כלאחר יד, ולא אחת מדובר בפרשנות של חברת הביטוח שבתי המשפט כבר קבעו כי היא אינה נכונה ואינה יכולה להביא לדחיית התביעה מה שלא מונע מחברות הביטוח להמשיך ולהשתמש בפרשנות השגויה ולאלץ את המבוטחים להביא את תביעת הביטוח לבית המשפט.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן