ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין תאונות עבודה

  תביעות בגין תאונות עבודה

  משרדינו הינו משרד בוטיק המתמחה בייצוג של נפגעי עבודה ומימוש הזכויות המגיעות לנפגעי עבודה.

  אנו מעניקים ליווי צמוד לאורך כל ההליך המשפטי למימוש הזכויות המגיעות לנפגעים.

  כמו כן, המשרד נעזר בצוות רפואי צמוד אשר מסייע ללקוחות המשרד ולעורכי הדין המייצגים להגיע אל הוועדות הרפואיות באופן המיטבי ביותר.

  שאלות על תאונות עבודה

  1. מהי תאונת עבודה?

  בישראל, נפגעי עבודה אינם נותרים בפני שוקת שבורה.

  נפגע עבודה יכול לקבל פיצוי עקב פגיעתו ממספר גורמים שונים ובין היתר מביטוח לאומי, המעסיק והביטוחים השונים בהם בוטח במסגרת עבודתו.

  לכן, חשוב הגדרת הפציעה כתאונת עבודה הנה חשובה וקריטית למימוש הזכויות.

  חוק הביטוח הלאומי מגדיר תאונה כתאונת עבודה כתאונה שאירעה תוך כדי העבודה ועקב העבודה.

  לפיכך, כל תאונה שאירעה במסגרת שעות העבודה ועקב ביצועה תוכר כתאונת עבודה.

  ישנם מצבים רבים שנכנסים לתוך ההגדרה הזו, כך למשך גם תאונה בנסיעה מהבית לעבודה וליהפך תיחשב כתאונת עבודה ומקרים מסוימים גם התפרצות של מחלות מסוימות עקב לחץ נפשי בעבודה.

  לכן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן התרחשות הדברים ותיאורם כבר בשלב הראשוני ומומלץ בחום להתייעץ בעורך דין המתמחה בתחום מיד עם הפגיעה.

  משרדינו פתוח בפני נפגעי העבודה באשר הם אשר מוזמנים לפגישה ראשונה ללא עלות.

  2. מהי מחלת מקצוע?

  חוק הביטוח הלאומי מגדיר שורה של מחלות אשר בהתקיים תנאים מסוימים בעבודה, הופעתן יכולה להיחשב כמחלת מקצוע והמחלה תוכר כתאונת עבודה.

  החוק מתייחס בעיקר לחשיפה לחומרים רעילים ומסוכנים לגוף האדם, אשר הוכח כי חשיפה אליהם יכולה לגרום להתפרצות מחלות כדוגמת סרטן, מחלות ריאות ועוד.

  3. מהי מחלת מקצוע פגיעת מיקרוטראומה?

  פגיעת מיקרוטראומה הנה תאונת עבודה.

  יכולה להיות הן תאונה בהגדרתה הפשוטה, כלומר נפילה מסולם והן פגיעה עקב אירוע טראומטי אחד עקב ביצוע העבודה המוביל לפגיעה בגוף.

  אומנם, לא רק פגיעות כאלו יוכרו כתאונת עבודה.

  אל ההגדרה הבסיסית הזו ניתן לצרף את מחלות המקצוע ופגיעות המיקרוטראומה.

  4. מהן פציעות מיקרוטראומה?

  חוק הביטוח הלאומי מגדיר רשימה סגורה של מחלות מקצוע.

  אולם במרוצת הזמן, הוסיפו בתי הדין מחלות ופגיעות רבות אשר אינן מופיעות ברשימה הסגורה והכירו בהן כתאונות עבודה, תוך שהם מגדירים ומפתחים את תורת המיקרוטראומה.

  תורת המיקרוטראומה קובעת כי במצב שבו עקב העבודה מתרחשים עשרות תאונות זעירות קטנות אשר לבדן אינן יכולות לגרום לנזק אולם יחדיו ולאורך השנים יביאו לשחיקה ופגיעה בגוף.

  כך למשל נקבע כי עבודה כנהג אוטובוס או משאית במשך שנים רבות יכול להוביל לשחיקה ולפגיעה בחוליות עמוד השדרה שיוכרו כתאונת עבודה.

  5. האם ישנן פגיעות עקב לחץ בעבודה?

  ישנם מצבים מיוחדים וקיצוניים בהם הגוף מגיב לסטרס ולחץ נפשי קיצוני במהלך העבודה, בהתפרצות של התקף לב, שבץ ואפילו מספר מחלות כגון סוכרת ופסוריאזיס.

  מצבים אלו יכולים להיחשב בהתקיים תנאים מסוימים כתאונות עבודה לכל דבר ועניין.

  על מנת להוכיח את הקשר הסיבתי בין הפגיעות הקשות הללו יש צורך להוכיח את המצב הנפשי הקשה בו היה שרוי הנפגע וכי מצב זה נבע עקב עבודתו.

  כך לדוגמה, נקבע בעבר כי התקף לב שאירע בסמיכות להודעת פיטורין יוכר כתאונת עבודה.

  משרדינו נעזר בשורה של רופאים אשר מסייעים למשרד בצליחת הקשיים במצבים סבוכים אלו.

  אנו מציעים פגישת ייעוץ ראשונית ללא כל עלות, לבחינת האפשרות למימוש הזכויות המגיעות בשעה קשה זו.

  6. מה קורה במידה ועברתי תאונת דרכים במסגרת העבודה?

  תאונת דרכים שאירעה במסגרת העבודה וגם תאונת דרכים שאירעה בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה נחשבת כתאונת עבודה לכל דבר, זאת במקביל להיותה גם תאונת דרכים לכל דבר ועניין.

  מצב זה מאפשר לנפגע לממש את זכויותיו כנפגע עבודה אל מול הביטוח הלאומי וכן אל מול ביטוח החובה של הרכב.

  חשוב לציין כי לא מדובר בפיצוי כפול הפיצוי שמגיע מהביטוח הלאומי והפיצוי שמגיע מביטוח החובה משלימים זה את זה.

  יחד עם זאת, יכול הנפגע לבחור את ההליך הנוח ביותר עבורו ולנצל את היתרונות הקיימים בכול אפיק.

  ישנה חשיבות מכרעת להתייעץ עם עו"ד דין לאחר תאונת דרכים.

  7. את מי עליי לתבוע לאחר תאונת עבודה?

  נפגעי תאונות עבודה אינם נותרים בפני שוקת שבורה והם זכאים לפיצוים כספיים וזכויות נוספות המגיעים להם בין היתר מביטוח לאומי, פוליסות ביטוח שונות בהן בוטח במסגרת עבודתו ולעתים אף מהמעסיק עצמו אם התרשל.

  השלב הראשון הינו הגשת דמי פגיעה והכרה כנפגע עבודה. את התביעה יש להגיש לביטוח לאומי ובה לתאר את צורת הפגיעה ומאפיינה, מומלץ להיוועץ כבר בשלב זה עם עורך דין המתמחה בתאונות עבודה שכן תביעה זו מהווה את הבסיס להמשך ההליך וישנה חשיבות מכרעת לנטען בה.

  בנוסף, במרבית מקומות העבודה מבוטחים העובדים בפוליסות ביטוח המקנות פיצוי במקרה של פגיעה בעבודה.

  משרדינו מתמחה במימוש מקסימלי של הפיצוי המגיע מהגורמים השונים, תוך סיוע צמוד בצוות רפואי אשר מסייע בתביעה אל מול הוועדה הרפואית, איתור כלל הגורמים הרלוונטיים לפיצוי וכן בחינת האפשרות וייצוג בתביעה כנגד המעסיק במקרה של רשלנות.

  ניתן לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית לבירור הזכויות המגיעות מתאונה בעבודה ללא עלות.

  עורך דין תאונות עבודה באר שבע

  עורך דין תאונות עבודה באר שבע

  בכל יום יוצאים מיליוני בני אדם לעבודה מתוך מחשבה שמצפה להם עוד יום רגיל. עבור כמה מאות אנשים, המציאות תהיה שונה לגמרי. מדי יום מתרחשות בישראל בממוצע כ-200 תאונות עבודה, וגם אלה המוגדרות כ"קלות" עלולות לגרום לפגיעה של ממש ולנזק לטווח ארוך. בעזרת עורך דין תאונות עבודה באר שבע ניתן למצות את אפשרויות הפיצוי בגין הפגיעה. באופן טבעי חשוב לבחור נכון בעו"ד עם ניסיון רב בתחום ספציפי זה – וזוהי אחת הסיבות לכך שהכתובת המתאימה היא משרד עורכי דין תומר יוסף.

  את מי אפשר לתבוע בעזרת עורך דין תאונות עבודה באר שבע?

  * חברת ביטוח רלוונטית – תביעות נגד חברת ביטוח בעקבות תאונות עבודה מוגשות כשיש פוליסה רלוונטית – בין אם בבעלות העובד (למשל אובדן כושר עבודה) ובין אם בבעלות המעסיק. מאחר שלפי סטטיסטיקות עדכניות 30% מתביעות הביטוח נדחות, בחלק לא מבוטל מהמקרים מבלי שתהיה לכך הצדקה, כדאי מאוד להיעזר בעורך דין בקיא.

  * המוסד לביטוח לאומי – תאונה עבודה מקנה בשלב ראשון זכאות לדמי פגיעה למשך עד 90 ימים. אם לאחר פרק זמן זה תאונת העבודה עדיין פוגעת בכושר העבודה של העובד שנפגע, הוא רשאי לתבוע מהמוסד לביטוח לאומי גמלת נכות – מענק חד-פעמי או קצבה חודשית, בהתאם לאחוזי הנכות שייקבעו לו בוועדה הרפואית. הגעה לוועדה זו בלוויית עו"ד מנוסה מבטיחה ייצוג מיטבי והבהרת מלוא חומרת הפגיעה.

  * המעסיק – תביעה כנגד המעסיק אפשרית אם תאונת העבודה התרחשה עקב מעשה או מחדל שלו.

  משרד עו"ד תאונות עבודה בבאר שבע – תומר יוסף

  פגיעה כלכלית עקב תאונת עבודה מתווספת למצוקה הפיזית ולקושי הנפשי, ולכן חשוב לספק לכך מענה מקצועי מהיר. עם עורך דין תאונות עבודה באר שבע ימוצו כל האפשרויות לקבלת הפיצוי הדרוש, ועם עו"ד תומר יוסף מובטח לכם טיפול יעיל במיוחד. השירות ניתן בזמינות גבוהה מתוך הבנה של חשיבות הנושא עבור האדם שנפגע, ומתוך מחויבות אמיתית לסייע בשיקום באמצעות השגת מלוא הפיצויים האפשריים. עוד מרכיב בייעוץ ובליווי המשפטי לנפגעי תאונות עבודה הוא יושרה מלאה, כך שרק כשיש היתכנות אמיתית להצלחת תביעה היא אכן תוגש.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן