ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  רשלנות רפואית

  תחום הרפואה הוא אחד מן התחומים בהם אנו שמים את מבוטחנו וחיינו בידיה מערכת הבריאות ושל הרופא המטפל. אנו מצפים כי הרופא ומערכת הבריאות יבוצעו את תפקידם ואת הטיפול בנו ללא דופי, כל זאת מתוך ההבנה כי טיפול רשלני יכול וסביר שיגרום לנזק בלתי הפיך למטופל.

  יחד עם זאת, הצפייה לא תמיד מתיישבת עם המציאות ולא אחת מוצאים עצמם מטופלים עם נזקים משמעותיים בעקבות רשלנות של מערכת הבריאות או של הרופא המטפל. בגין אותם נזקים ניתן לתבוע את הגורמים לו בתביעת רשלנות רפואית ולדרוש ולקבל פיצוי אשר יגלם את השבת המצב לקדמותו.

  משרדנו פועל לאיתור וקבלת חוות דעת רפואית מהמומחים המובילים בתחומם ומגישים התביעה.

  שאלות נפוצות על רשלנות רפואית

  1. מהי בכלל רשלנות רפואית?

  לא כל טעות שנגרמת במהלך טיפול רפואי תחשב כרשלנות רפואית, ולמעשה על המבקש להוכיח כי הנזק שנגרם לו נגרם בעקבות טיפול רשלני.

  באחריות המטופל להוכיח, באמצעות חוות דעת רפואית מטעמו, כי הרופא המטפל פעל באופן כזה שרופא סביר אחר לא היה פועל ומשום כך נגרם לו נזק בלתי הפיך.

  לדוגמה, אבחון מחלה קשה לאחר זמן רב בעוד שרופא סביר היה אמור לבצע את הבדיקה המזהה מוקדם יותר.

  2. כיצד אני יודע אם מדובר ברשלנות רפואית?

  מדובר בשאלה מורכבת אשר מצריכה בדיקות רבות בטרם ניתן להגיע למסקנה.

  בפגישה הראשונה במשרדנו, מגיע הלקוח ומגולל בפנינו את הטיפול וההליך הרפואי שהביא לנזק ולאחר איסוף מלא של התיעוד הרפואי.

  מבצעים עורכי הדין בדיקות ראשוניות עם מספר רופאים איתם המשרד עובד.

  במידה וקיימת סבירות כי אכן הנזק מקורו מרשלנות בטיפול הרפואי, אנו פועלים לאיתור וקבלת חוות דעת רפואית מהמומחים המובילים בתחומם ומגישים התביעה.

  3. מהן תביעות הרשלנות הרפואיות השכיחות ביותר?

  רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי כמעט בכול צורה.

  יחד עם זאת, ישנם מספר מקרים שכיחים בהם אנו נתקלים לא מעט, לדוגמה:

  • שיהוי באבחון מחלה קשה בשעה שהיה ניתן באמצעות בדיקה פשוטה לאבחנה מוקדם יותר.
  • מרשם תרופות לא מתאימות שעה שהיה ניתן לעלות על אי ההתאמה באמצעות בירור ותשאול פשוט.
  • טיפול שגוי שנבע מאי קריאה של התיק הרפואי.
  • פגמים בילוד שנבעו מאי ביצוע בדיקות שהיו מחויבות מהמציאות.
  • היעדר הסבר למטופל על נזקים וסיכונים אפשריים לפני הטיפול ועוד.

  4. האם ניתן לתבוע בגין אי מסירת מידע?

  חוק זכויות החולה קובע כי בטרם הטיפול או ההליך הרפואי מחויב הצוות המטפל להעביר למטופל את כל המידע החיוני לו להמשך ההליך.

  למשל, יש לעדכן את המטופל בדבר הסיכונים האפשריים בטיפול על מידת ההצלחה או היעדר ההצלחה של ההליך, לידע אותו בדבר טיפולים חלופיים ועוד.

  החוק דורש כי על המטופל לחתום על דף הסכמה מדעת בו מפורטת כלל האינפורמציה ההכרחית.

  דרישה זו הורחבה וכיום נדרש בנוסף כי המידע אף יוסבר למטופל באופן מילולי וברור.

  פגיעה בזכות זו מקימה עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

   

  עורך דין רשלנות רפואית באר שבע תומר יוסף

  עורך דין רשלנות רפואית באר שבע

  רמת הרפואה בישראל נחשבת לגבוהה, למרות העומס הרב המוטל על הרופאים ועל הצוותים הרפואיים. יחד עם זאת גם רופאים, ואפילו בכירים ומנוסים, עלולים לטעות ואפילו להתרשל במילוי תפקידם. במקרים כאלה כדאי להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית באר שבע על-מנת להבין האם ישנה אכן היתכנות להגשת תביעה. חשוב לציין שלא כל טעות הינה רשלנות, כולל במקרים שבהם נגרם נזק חמור. בהתאם רק עו"ד עם ניסיון רב כמו עורך הדין תומר יוסף יכול להבטיח בדיקה מקצועית של הנסיבות ואם אכן מתקיימים התנאים שמגדירים רשלנות רפואית להגיש תביעה עם מקסימום סיכויי הצלחה.

  המקרים הנפוצים ביותר שבהם מטפל עורך דין רשלנות רפואית באר שבע

  * רשלנות רפואית בהריון – המקרים הנפוצים של רשלנות רפואית במהלך הריון הם אי אבחון מומים מולדים ואי הפניה לבדיקות חיוניות. גם כשהרופא לא מספק למטופלת את כל המידע הרלוונטי ייתכן שמדובר ברשלנות רפואית.

  * רשלנות רפואית בלידה – ובפרט אי נוכחות רופא מומחה בלידת ואקום, אי ביצוע ניתוח קיסרי כשיש עובר גדול, ביצוע רשלני של פרוצדורה רפואית כמו חילוץ יילוד במצב של פרע כתפיים ושיתוק מוחין עקב התנהלות לא מקצועית מספיק של הצוות בחדר הלידה.

  * רשלנות רפואית בניתוח פלסטי – הפופולריות ההולכת וגדלה של הניתוחים הפלסטיים וההליכים הקוסמטיים הלא כירורגיים מובילה גם ליותר ויותר מקרים של רשלנות הקשורה אליהם, ובפרט ביצוע פעולה מסוימת או שימוש בציוד ללא ההכשרות וההסמכות הנדרשות.

  * איחור באבחון מחלה – רשלנות שגורמת לכך שאדם לא יקבל בזמן טיפול חיוני, מצב שעלול לגבות מחיר יקר מהחולה.

  עו"ד רשלנות רפואית עם ניסיון רחב היקף ויושרה אמיתית

  עורך דין רשלנות רפואית באר שבע חייב להיות גם בעל ניסיון רב וגם בעל יושרה מוחלטת – כדי להמליץ על הגשת תביעה רק כשאכן הייתה רשלנות ולא טעות בתום לב, ועל-מנת לנהל את ההליך המשפטי, אם הוא מוצדק, באופן המיטבי. עו"ד תומר יוסף מתאפיין בשתי האיכויות הנ"ל, וכמו כן מקפיד על שירות קשוב, על הסברים סבלניים ומפורטים ועל זמינות גבוהה, כך שכל לקוח ולקוחה ידעו בוודאות שיש מי שנלחם עבורם.

  רשלנות רפואית עורך דין

  רשלנות רפואית עורך דין

  שבועת הרופאים – שהבסיס שלה מיוחס לאבי הרפואה המודרנית, היפוקרטס – כוללת התחייבות לנסות תמיד להציל חיים, להקפיד על טוהר מידות ולא לגרום לשום נזק לאף מטופל או מטופלת. הרעיון כמובן מבורך, אבל המציאות, מטבעה, מורכבת יותר, ויש גם מקרים שבהם רופאים מתרשלים בעת מילוי תפקידם וכתוצאה מכך נגרמת פגיעה של ממש לאדם שהגיע אליהם על-מנת לקבל עזרה. הרשלנות עלולה לבוא לידי ביטוי בדרכים רבות – אי הפניה לבדיקות המתאימות, פענוח שגוי של ממצאי בדיקות, ביצוע פרוצדורה רפואית באופן שלא הולם את המקצוע (ובפרט במהלך לידה וגם בניתוחים פלסטיים), ביצוע פעולה מסוימת ללא הסכמה מפורשת של המטופלים על בסיס תמונת מצב מלאה, ועוד. בכל מקרה כזה של רשלנות רפואית עורך דין עם ניסיון בתחום מסייע לקבל את הפיצוי המרבי האפשרי. זהו תחום המומחיות העיקרי של עו"ד תומר יוסף, ובהתאם הוא כבר רשם לזכותו ולזכות לקוחותיו הצלחות רבות.

  למה במקרים של רשלנות רפואית עורך דין מנוסה הוא חובה?

  * הוכחת הרשלנות – לא כל טעות של רופא (או כל גורם רפואי אחר) היא התרשלות. בחלק מהמקרים מפריד קו דק מאוד בין טעות "סבירה" לבין רשלנות, ולכן נדרש ניסיון בתחום כדי להוכיח שההתנהלות של הרופא חרגה מהנורמה המקובלת והמצופה.

  * הוכחת הנזק – על-מנת לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לאדם, יש צורך להציג את כל הפגיעות שמהן סובל האדם. בנוסף חובה להוכיח כי כל הנזקים מקורם אכן באותה רשלנות.

  * ניהול הליך משפטי – בחלק גדול מהמקרים אין ברירה אלא לפנות לעזרת בית המשפט על-מנת לקבל את הפיצוי. מצד שני, כשהאדם שנפגע נעזר בעורך דין, לגופים האחראים יש נטייה להתפשר ולשלם לו את המגיע לו.

  שירות זמין ואחראי

  אחרי שמבינים שבכל מקרה של רשלנות רפואית עורך דין מנוסה הוא חובה, השלב הבא הוא לבחור נכון את עורך הדין. עו"ד תומר יוסף צבר ניסיון רב בהגשת תביעות בגין רשלנות רפואית מכל הסוגים, ובהתאם מספק את השירות בסטנדרטים גבוהים במיוחד – גם בפן המקצועי וגם בפן האישי.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן