ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  רשלנות הנדסית

  לא אחת אנו כחברה עדים לאירועים טראומתיים בהם כשל הנדסי משאיר אחריו שובל של נפגעים רבים ולעתים רבות גם הרוגים בנפש.

  קריסת בניין, התמוטטות גשרים, ומנופי בניין נפילות לפיר מעלית ריק ועוד.

  כמעט תמיד הסיבה לאותם אירועים קשים נעוץ במחדל הנדסי חמור וברשלנות של המהנדסים האחראיים.

  משרדינו מלווה את אותם נפגעים המבקשים לתבוע בגין הנזק שנגרם להם וליקיריהם בעקבות מפגעים הנדסאית מחד ומאידך מספק ליווי משפטי לחברות הנדסאיות ולמהנדסים המבקשים לוודא כי הם מבצעים את תפקידם בהתאם לדרישות המחמירות של החוק ובכך למנוע מתביעות מצערות כאלו להגיע לפתחם ולאפשר להם להתמודד עם תביעות מסוג זה בהצלחה.

  שאלות על רשלנות הנדסית

  1. מהי חובת הזהירות של המהנדס?

  רבים המקרים בהם מהנדסים אשר פעלו כמעט ללא דופי והיו בטוחים שעבודתם חפה מרשלנות נמצאו אחראים ברשלנות רק בשל הפרות שלעניות דעתם היו שוליות.

  הסיבה לכך נעוצה בחובת הזהירות הגבוהה והנוקשה המוטלת על מהנדסים.

  חובת הזהירות היא החובה שקיימת כמעט לכול אדם לנהוג בזהירות בתחום אחריותו, אך בעוד שחובת הזהירות המוטלת על אדם מהישוב היא לאורו של האדם הממוצע.

  כשבאים לבחון את חובת הזהירות לבעלי תפקידים עם אחריות גבוהה כמו רופאים, שופטים וכמובן מהנדסים, קובעת הפסיקה כי סטנדרט הזהירות המצופה מהם הוא ברף הגבוה ביותר.

  כל התנהלות פחותה מרף שנקבע בפסיקה יכול להביא לאחריות בנזיקין לפי עוולת הרשלנות.

  משרדינו מלווה את הפרויקט ההנדסי ועבודת המהנדס תוך כשהוא מוודא כי העבודה עומדת בדרישות המחמירות של המשפט הישראלי וכי הוא עומד בכל התנאים בדרושים לעמידה בסטנדרט הזהירות שקבעה הפסיקה באותם מאפיינים ספציפיים וייחודים לפרויקט.

  2. מדוע חשוב לקבל ליווי משפטי בתקופת העבודה?

  הדרישות המחמירות המוטלות על עבודתו של המהנדס מחייבת אותו לנהוג במשנה זהירות בבואו לבצע את עבודתו החשובה. לכן ההמלצה היא לקבל ליווי משפטי מעורך דין שיילווה את הפרויקט ההנדסי שיוודא שעבודת המהנדס חפה מרשלנות וחשוב מכך שהעבודה תואמת את חובת הזהירות הספציפית שקבעה הפסיקה במקרים דומים.

  אין צורך להכביר במילים על חשיבות תיעוד העבודה ואמצעי הזהירות שננקטו, ברם לא אחת התיעוד שמבוצע אינו מסוגל לענות את דרישות בתי המשפט, במקרים שבהם עולה הצורך להשתמש בו. מה שמוביל את בתי המשפט להטיל אחריות על המהנדס רק שמשום שכשל להוכיח כי לא התרשל. חלק חשוב מהשירות המשפטי הוא התאמת התיעוד המתאים לתביעות הספציפיות שעלולות להתרחש ומניעת התרחיש לפיו העבודה בוצעה ללא פגם אך בלי היכולת להוכיח זאת.

  3. כיצד ליווי משפטי מסייע להתאמת הביטוח המתאים?

  מטבע הדברים, עבודות הנדסאיות ומהנדסים רוכשים לעצמם ביטוח אחריות מקצועית, אך הם עושים זאת מבלי באמת לקרוא את פוליסת הביטוח ובלי להבין שהיא אכן מתאימה לפרויקט או לעבודה שלשמה הוא נרכש.

  חשוב לדעת שפוליסת הביטוח טומנת בחובה סייגים ומכשולים רבים שעלולים להביא לדחיית התביעה ע"י חברת הביטוח ולהשאיר את המהנדס שרכש את הפוליסה בפני שורקת שבורה.

  כחלק מהשירות שמספק משרדנו, אנו דואגים כי הפוליסה הנרכשת אכן מתאימה לעבודה הספציפית וכי בעת הצורך תכסה הפוליסה את הסיכונים המתאימים.

  כשם לא יעלה על הדעת להגיע להסכם לרכישת דירה או חברה ללא יעוץ משפטי, הרי שלא מומלץ להגיע להסכם ביטוחי המכיל עשרות סעיפים וסייגים מבלי לוודא כי הוא מתאים לכם.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן