ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  זכויות יוצרים

  נקודת המוצא של דיני זכויות היוצרים הינה למעשה למנוע מאדם אחר ליהנות בעצמו מפרי עמלו של יוצר היצירה המקורית וכך למעשה לתת ליוצרים תמריץ כלכלי להמשיך וליצור יצירות מקוריות.

  לרוב, מדברים על "זכויות יוצרים" ולא על "זכות יוצרים" שכן זכות זו מורכבת ממערך זכויות ייחודיות.

  על מנת שיצירה תהיה מוגנת על פי דיני זכויות יוצרים, עליה להיות מורכבת משלושה תנאים:

  1. עליה להימנות על אחת מחמשת סוגי היצירות הרשומות בחוק: ספרותית | אמנותית | דרמטית | מוזיקלית | תקליט.
  2. עליה להיות יצירה מקורית.
  3. עליה להיות מקובעת בצורה פיזית כלשהי (כתובה על דף נייר, שמורה כקובץ במחשב, נמצאת בהקלטה ו/או וידאו וכדומה).

  אם עלתה בך חשדה של הפרת זכויות יוצרים על יצירה מקורית משלך, כדאי לגשת להתייעץ עם עורך דין המתמחה בזכויות יוצרים.

  משרד עו"ד תומר יוסף מתמחה בזכויות יוצרים ועוסק באופן יומיומי בתביעות בגין הפרות של זכויות יוצרים, במתן ייעוץ לחברות ועסקים, רישום זכויות יוצרים, רישיונות שימוש, חוות דעת ועוד.

  שאלות על זכויות יוצרים

  1. איך רושמים יצירה בזכויות יוצרים?

  בישראל, אין מרשם זכויות יוצרים.

  לכן, במקרים מסוימים על יוצרים עצמם לבדוק האם יצירה כזו או אחרת מוגנת בזכויות יוצרים.

  ככלל אנו ממליצים שכל פעולה הקשורה לזכויות יוצרים תעשה באמצעות עורך דין זכויות המתמחה בזכויות יוצרים ובקניין רוחני שכן פעולות אלו דורשות ידע ייחודי אשר אינו נמצא ברשות עורכי דין אשר אינם מתמחים בקניין רוחני.

  חשוב לציין כי ישנן שלוש דרכים עצמאיות אשר יכולות להתבצע על ידי היוצר וכך לשמור על יצירתו המקורית:

  1. שליחת היצירה לעצמו בדואר רשום (שיטה פחות מומלצת שכן, מלבד ליוצר אין מי שיעיד כי לא נעשה כל שימוש ביצירה הנמצאת במעטפה הרשומה).
  2. הפקדת היצירה במשרד עורכי דין שמתבצעת בדר"כ כנגד קבלת אישור על ההפקדה ונשמרת במשרד לתקופה של מספר שנים- שירות אשר ניתן בתשלום.
  3. הפקדת היצירה במרשם זכויות היוצרים בארצות הברית. יש לציין כי זוהי רמת ההגנה הגבוהה ביותר וגם היקרה ביותר. כל המפקיד יצירה במרשם זכויות היוצרים של ארצות הברית מקבל אישור (תעודה) כמנגד, אשר נתפסת כמהימנה בארץ ישראל ובכלל בעולם.

  4. מהו "סימן מסחר"?

  לפי הגדרת "סימן מסחר" בויקיפדיה, סימן מסחר הינו סימן בו משתמשים חברה או אדם פרטי לצורך סימול מוצרים או שירותים שהם מייצרים או סוחרים בהם.

  סימן מסחר יכול להיות, לפי ההגדרה בישראל, כ-אותיות, מספרים, מילים, דמויות או אותות אחרים או צירופם של אלה, בשני מימדים או שלושה.

  אם ננסה לפשט זאת, אנו מדברים בעיקר על סמלים מסחריים של עסקים כגון: לוגו, מותג של מוצר או שירות, סיסמא, גרפיקה השייכת ללוגו, שם העסק עצמו, שם השירות וכן הלאה.

  5. איך ניתן להגיש תביעה בגין הפרת סימן מסחרי?

  תביעות בגין הפרת סימן מסחר נעשות במסגרת הגשת תביעה לבית המשפט באמצעות עורך דין מתמחה בתחום קניין רוחני וזכויות יוצרים. תביעה זו כוללת שני צעדים עיקריים וחשובים: ראשית, בקשת צו מניעה אשר ימנע את המשך הפגיעה ושנית, בקשה לפיצוי בגין ההוצאות וההפסדים.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן